(ФОТО) Љубов – На денот на венчавката го посетила гробот на свршеникот во венчаница!

Џесика и Џејмс закажале венчавка на 29. септември. Но, нејзиниот свршеник, пожарникар, Џејмс минатата година загинал во сообраќајна несреќа. Неутешната невеста сепак одлучила да ја одржи церемонијата…
Џесика Пеџет од САД му оддала почест на својот загинат свршеник така што пред неговиот гроб клечела во венчаница на денот кога требало да се венчаат.

" Its hard when you miss someone. But, you know, if you miss them you were BLESSED. It means you had someone special in your life, someone worth missing."

Gepostet von Loving Life Photography am Freitag, 5. Oktober 2018

Неутешната невеста својот дечко Џејмс Марфи го загубила минатата година во сообраќајна несреќа. Го убил колега пожарникар кога тргнувале на интервенција.
Возачот бил пијан и удрил во три паркирани автомобили. Џејмс загинал на лице место додека неговиот колега минал без повреди.

Gepostet von Loving Life Photography am Freitag, 5. Oktober 2018

Џесика и покрај тоа на 29. септември одржала церемонија. Ги земала најмилите работи на Џејмс – оделото на пожарникар и чизмите и ги собрала најмилите. Позирале пред неговиот гроб.

Gepostet von Loving Life Photography am Freitag, 5. Oktober 2018

Емотивните фотографии од венчавката се прошириле по интернет. Досега имаат повеќе од 21.000 лајкови.
Нејзината кума и кум одржале говор, а потоа запалиле лампиони и ги пуштиле во небото над гробот на Џејмс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Штитната жлезда се лекува со жолчка! Еве што советуваат ендокринолозите!

Ако штитната жлезда не работи, настануваат сериозни проблеми… Во прехрамбената индустрија никогаш не смееме да …