Дневен хороскоп за среда, 10.10.2018:Заштитете се денес од сè и бидете внимателни. Знајте дека ако денес дојде до дебата нема да има победници.

Среда е пред нас и Меркур, кој по влегувањето во знакот на Скорпија, прави опозиција со Уран и со тоа ги комплицира работите во областа на комуникацијата, каде што ќе направи проблеми и ќе предизвика вербални битки полни со остри навредливи зборови од кои некои н аредниот ден ќе се срамат.За да избегнете каква било форма на однесување кое не ви одговара, едноставно воздржите се од ништо што не ви личи.
Заштитете се денес од сè и бидете внимателни. Знајте дека ако денес дојде до дебата нема да има победници.
Ви посакуваме мирен ден.

Овен
Работа
Денес, држете се до работи што ве чекаат од последниот период, завршете ги. Не преземајте било ризици, бизнис ризик во овој момент претставува погрешен избор и носи само некои очигледни олеснувања.
ЉУубов
Вие претерувате во вашите очекувања од саканото лице. Партнер не сака да ви полага сметки и не го притискајте со вашите очекувања.
Здравје
Вие сте нервозни.

Бик
Работа
Во позиција сте да ги тестирате вашите интелектуални или практични способности. Сторете сé што е во ваша моќ за да оставите добар впечаток.
Љубов
Јасно е дека не можете да добиете сѐ што емотивно посакувате, но уште не знаете како и на кој начин можете да уживате во сè што имате.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Можно е дека сè е во ваши раце, но под услов да реагирате на тоа во најдобро време или во согласност со заедничките правила за успешна работа.
Љубов
Ако сте вознемирени од некои љубовни дилеми, размислете што е главната причина за таа ваша несигурност. Не го обвинувајте вашиот партнер однапред.
Здравје
Хормонални проблеми.

Рак
Работа
Некој сака да ви наметне свои бизнис правила. Нема причина да се грижите за нечие однесување, но не преувеличувајте ги своите способности.
Љубов
Ќе добиете романтична средба со една блиска личност или некоја омилена забава во добро познато друштво. Опуштете се.
Здравје
Главоболка.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Не им се замерувајте: Ова се најголемите осветници во хороскопот!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …