(ВИДЕО) Неуморен: Стартуваше новото шоу „Возење со Вучиќ“

Вчера на фрекфенцијата на 1ТВ официјално стартуваше новото шоу на популарниот Драган Вучиќ.Неуморниот шоумен повторно смисли нешто ново со што ќе ги израдува тв гледачите…
Македонскиот шоумен се развозуваше низ скопските улици и приреди одлична забава, буквално за сите.
Новото шоу „Возење со Вучиќ“ се емитува секој ден на 1ТВ со почеток во 17:45 минути, а погледнете како помина првата премиерна емисија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) Со „Пред дождот” и „Граница” денеска завршува програмата за Европско културно наследство на „Киненова”

Фестивалот на дебитантски филм „Киненова” во рамки на програмата „Балканската филмска уметност како европско културно …