Дневен хороскоп за вторник, 09.10.2018: Денес на удар се емоциите, обрнете внимание на мрачните мисли и разочарувањата во некои луѓе…

Месечината денес се спојува со Сонцето, емоциите овој вторник се на удар. Особено е потребно да се обрне внимание на сите вас кои имате изразена Месечина или знак на Рак ќе имате денес вистински хаос во главата, депресијата тропа на голема врата, сè ќе делува полошо отколку што всушност сте, и иако ќе го прочитате ова, ќе бидете измамени во еден миг со неговите мрачни мисли и заборавете на она што ви го кажавме, тоа е сè со минлив карактер.
Ова е денот кога има загуби во однос на лицата, длабоки и тешки разочарувања
во некој кој ви влева доверба, состојба на страв што ќе ве задржи парализиран некое време.
И покрај сè, сетете се дека сè ќе оди и ќе дојде подобар ден. Извлечете ги лекциите од овие денови.
Ви го посакуваме секое добро.

Овен
Работа
Имате добри идеи и реална проценка, но немате доволно очекувана поддршка во кругот на соработниците. Некој поставува погрешни прашања или има различни бизнис интереси.
Љубов
Треба да ги разберете емоционалните намери на некој, но постојат различни сигнали кои ве збунуваат и оставаат необичен впечаток дека не можете лесно
да ги интерпретирате.
Здравје
Ќе ви годи излегување или некој вид спортски активности.

Бик
Работа
Големата упорност во овој момент не носи сосема позитивен ефект во средба со соработниците и затоа променете ја својата првобитна тактика.
Љубов
Вие не може лесно да ја убедите саканата личност да го промени своето мислење или одлука за некои заеднички планови што ги имате.
Здравје
Важно е да се ослободите од некои претерани грижи.

Близнаци
Работа
Потребна е огромна енергија и некаква поддршка за да на време ги завршите сите планирани обврски.
Љубов
Вие поставувате излишни прашања на блиска личност и на овој начин само индиректно поттикнувате нови сомневања. Нема причина за дополнителна загриженост која ја чувствувате.
Здравје
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Рак
Работа
Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, не бидете премногу бесмислени пред разни соработници, бидејќи нечии зборови не се доволна гаранција за подолг период.
Љубов
Среќата е на ваша страна сè додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната блискост. Додека постои, нема потреба да се грижите!
Здравје
Избегнувајте прекумерна храна.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Не им се замерувајте: Ова се најголемите осветници во хороскопот!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …