(ФОТО) Вечерва е финале на „Макфест 2018“: Еве по кој редослед ќе настапуваат најдобрите – Дали е време за прва победа на Антониа Гиговска?!

После двете полуфинални вечери дојде време за последната изведба – финалето.
Вечерва во Штип, најдобрите 20. композиции ќе се обидат да дојдат до што подобар пласман но и победа…
Најдобра според гласовите на публиката и оценките на стручната комисија и медиското жири беше Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели никогаш“ на авторскиот тим Лазар и Магдалена Цветковски, па ќе настапи како последна.Дојде ли време младата пејачка надеж Штип да го напушти со победничката награда на „Макфест“?


Награди:
Прво место – 5.000 евра
Второ место – 4.000 евра
Трето место – 3.000 евра
Стручните награди се во износ од 500. евра.

Преносот започнува во 20.30 часот на МТВ.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …