(ВИДЕО) Се вратила Аврил Лавињ: Преслушајте го првиот синг во многу емотивниот и искрен спот за нејзината тешка болест!

Поп рок пејачката Аврил лавињ, како и што ветила, се вратила на музичката сцена.
Ѕвездата од Канада последните неколку години не била во јавност ниту снимала бидејќи патела од Лајмска болест.
„Последните неколку години ги минав дома, болна, борејќи се против Лајмската болест. Тоа беа најлоши години од мојот живот бидејќи имав и’ физичка и’ емотивна борба. Успеав борбата да ја претворам во музика на која сум горда“, напишата таа во отвореното писмо објавеното писмо на нејзиниот веб сајт.
„Пишував во кревет и на кауч, каде повеќето и снимав. Зборовите кои го опишуваат ова искуство сами излегуваа од мене. Искрено, така се одржував во живот бидејќи имав цел за која живеам. Музиката ме одржуваше во живот“, додала Аврил.
„Head Above Water” е правта песна која Аврил ја напишала за време на борбата за оздравување.За првиот сингл снимила и спот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …