Нови парфеми AVON Luminata и SEGNO: Блескава харизма и нова енергија за Неа и Него

Првите денови од есента се во знакот на двата мирисни новитети од AVON, креирани во соработка со светски познати парфимеристи. Со нагласена синергија и креативност, тие ги создадоа впечатливите и софистицирани мириси за Неа и за Него – Luminataи Segno. Овие два парфеми, токму како и нотите кои ги содржат во себе, се истовремено суптилни и неверојатно харизматични, исто како жената и мажот кои се инспирација за нивното создавање.
Новите Luminataи Segno се совршен избор за оние кои знаат дека вистинската убавина и харизма доаѓаат одвнатре – совршен избор за жената која само со една насмевка може да го осветли светот и за мажот кој знае дека не мора да биде гласен за да биде вистински лидер.

Создаден од нотите на кристално белиот божур, раскошната ванила и деликатната малина, парфемот Luminata е наменет за девојките и жените чија внатрешна убавина сјае како кристал. Овој неверојатен мирис е создаден од“Оскаровецот на парфемите”Морис Русел, добитник на многубројни награди во Индустријата со парфеми, вклучувајќи ја наградата Prix François Coty во 2002, признание од американската и француската FiFi награда како и француската награда “Oscar des Parfums”.
Малку работи во светот се убави како чистиот, сјаен кристал, а една од нив е насмевката на жената. Luminata е тука за да ја истакне внатрешната убавина и уникатност на секоја жена и да и’ помогне да заблеска во сиот свој сјај.


За НЕГО пак, AVON го создаде Segno – извонреден, долготраен и софистициран парфем кој во својата основа го носи силниот ветивер. Аромата на цветот на медоносната грмушка од Тасманија зрачи со длабочина и топлина, што гарантира долготрајност на мирисот. Парфемот е дело наИв Касар, парфимерист кој работи за многу познати светски модни куќи, кој создаде парфем за мажи кој го редефинира поимот лидер. Новиот лидер влијае врз другите, наместо да ги контролира. Инспирира наместо да наредува. Во минатото, луѓето ги следеле лидерите и оделе зад нив. Новиот лидер знае дека заедно сме посилни. Создавањето врска е неговата мисија. Така тој ги инспирира другите и затоа е почитуван. AVON Segno e белегот на новиот лидер.

Luminata и Segno се веќе достапни преку претставничката мрежа на AVON, со примамлива премиерна цена од 1.190 денари.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а …