(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам…
Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во продажба ќе излезе за неколку дена.


View this post on Instagram

I am excited to share that my book will be released October 2nd! Writing this book was a transformative and intense process for me. Uncovering stories deep inside of me made me feel vulnerable and emotional, but through facing my shadows and insecurities I learned how to accept and love myself in a deeper way. My intention in writing this book is to share how I overcame certain challenges in my life in hopes that it could help others who may be going thru similar experiences. Proceeds from the book will go to project Água Limpa, to help protect water sources for future generations. http://bit.ly/PreOrderLessons 📖 Feliz em compartilhar que meu livro sairá no dia 2 de outubro! Escrever esse livro foi uma experiência transformadora e intensa para mim. Lembrar de várias histórias que estavam adormecidas dentro de mim me fez sentir vulnerável e emotiva, mas, ao olhar para minhas sombras e inseguranças, aprendi a me aceitar e me amar de uma maneira mais profunda. Minha intenção, ao escrever este livro, é compartilhar como eu superei certos desafios em minha vida, com a esperança de que possa ajudar de alguma forma outras pessoas que estivessem passando por experiências semelhantes. Meus rendimentos deste livro irão ao projeto Água Limpa, que ajuda a proteger as fontes de água para futura gerações.


A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

Во мемоарите Жизел говори и за своите први напади на паника кои почнале да се случуваат пред 15. години и кои на крајот ја довеле до состојба да размислува за самоубиство.

View this post on Instagram

Hoje teremos um eclipse lunar em uma lua cheia! Esse fenômeno poderoso estará emitindo ondas eletromagnéticas capazes de limpar negatividade. É um momento especial para repensar nossa vida, para onde estamos indo, onde queremos colocar nossa energia, o que precisamos mudar, para deixar ir o que não nos serve mais e focar no que queremos criar no mundo. Medite, reflita, e um ótimo eclipse e lua cheia para todos! 🌕🙏🌎 Today we will have a lunar eclipse on a full moon! A very powerful phenomenon that will be emitting electromagnetic waves capable of cleaning negativity. It is a special moment to rethink about our life, where we are going, where we want to put our energy in, what we need to change, to let go of what no longer serves us and to focus on what we want to create in the world. Meditate, reflect, and a great eclipse and full moon for everyone!

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

„Навистина размислував за тоа дека ако скокнам од балкон, најпосле ќе има крај и дека нема да можам да се грижам за мојот свет кој сè повеќе се смалуваше. Мислев дека сè околу мене може да ме убие. Прво тоа беа авионите, после лифтовите, тунелите, хотелите, студијата, па и автомобилите. На крајот имав страв и од својот стан. Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам. Помислував дека сè ќе биде полесно кога едноставно би скокнала“, раскажува манекенката за People и додала дека нејзиниот живот го спасиле лекарите.

„Пушев, пиев по едно шише вино дневно и по три кафиња, а од сето тоа се откажав во еден ден“, признала Жизел, која денес живее семејна идила со сопругот Том Брејди и двете деца.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …