Дневен хороскоп за четврток, 27.09.2018:Можете да се вовлечете под кожа на лице кое е импресионирано од вас. Не покажувајте ништо од она што се бара од вас

Овенот има некој кој му импонира, Бикот е доследен на обврските, на Близнаците им се враќа личност од минатото, Ракот излегува, Лавот лидер, Девицата неодлучна, Терезијата нема време, Скорпијата е брзоплета, Стрелецот верува на водени знакови, Јарецот е љубопитен, Водолијата се врти во круг, а Риба на прагот на кавга.
Ова е денешен дневен хороскоп за 27 септември 2018 година.

Овен
Работа
Примарна цел ви е малку повеќе да се внесете во целата проблематика, што ве окупира подолго време. Не покажувајте лутина или гнев.
Љубов
Би било добро да се биде внимателен за она што го размислувате, бидејќи тоа може да се постигне. Подобрете ја вашата врска со партнерот, кој веќе некое време ви импонира.
Здравје
Осцилации на притисокот.

Бик
Работа
Она што се перцепира е дека не сте некој кој барем за некое време ќе одобри се’ за приказната за вашите соработници. Треба да останете доследни на вашите обврски, кои всушност се акумулирале.
Љубов
Можете да се вовлечете под кожа на лице кое е импресионирано од вас. Не покажувајте ништо од она што се бара од вас.Влијаете многу на вашиот партнер, кој на некој начин ви импонира.
Здравје
Намалете ги слатките.

Близнаци
Работа
Не очајувајте, затоа што дефинитивно ќе научите лекција. Вие сте склони да се вклучите во активности кои не ви донесуваат профит.
Љубов
Ако ви се појавинекое лице од порано, не покажувајте премногу симпатии додека немате многу добра врска зад која стоите во претстојниот период.
Здравје
Повеќе одморајте.

Рак
Работа
Не дозволувајте соработниците да минат малку полошо поради вашата неразумна одлука која може да го загрози вашиот финансиски сегмент.
Љубов
Партнерот не ве поддржува денес во поголема мера. Можете дури и да останете лишени од емоции. Не и помагајте на страната коај не ве почитува.
Здравје
Сакате да излегувате на места за забава.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …