Да и помогнеме на малечката Катерина: Поради 800. евра зафатот со кој ќе прогледа е одложен!

Да бидеме хумани и да донираме за Катерина Рујковска на која треба да ѝ се пресади рожница за да може светот да го гледа како останатите нејзини врсници.
Семејството Рујковски апелира до сите хумани луѓе и институции да им помогнат преку донации.
Бидејќи не беа собрани доволно пари во предвидениот рок, хирушкиот зафат е презакажан за на 15-ти октомври. Недостасуваат уште 800 евра, за малата убавица да отиде на посебен хирушки зафат пресадување на рожница (шареница) во Специјалната Болница Свети Вид во Белград.


За таа операција потребни се вкупно 5.000 илјади евра кои нејзините родители не се во можност да ги обезбедат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) На концертот на Адел во Лас Вегас ќе можат да дојдат само луѓе кои се вакцинирани и имаат негативен тест

Обожавателите кои сакаат да присуствуваат на концертот на пејачката Адел во Лас Вегас мора да …