Курсот на Дејвид Боуви се изучува на Универзитетот во Лидс

Популарниот курс, осмислен од вишиот лектор др. Денис Фланери, вклучува студии од „unky Dory“, „Diamond Dogs“, „Heathen“ и „Lazarus“, плус неколку парчиња од снимањето на „The Man Who Fell To Earth“…
Доколку сакате да преслушате за што станува збор одете на линкот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Уште една повреда на Харисон Форд – сега станува збор за рамото

Актерот Харисон Форд го повредил рамото додека вежбал за борбена сцена за време на снимањето …