(ВИДЕО) Поветкин објавил видео снимка од нагрденото лице: Погледнете што му направил Џошуа

Британскиот боксер Ентони Џошуа во саботата во седмата рунда го нокаутираше рускиот предизвикувач, Александар Поветкин.
Русинот прекрасно ја отвори борбата, дури и доминираше во нркои моменти, но Џошуа искористи мала невнимателност на Поветкин и жестоко го нокаутирал.
После мечот во Лондон, Џошуа сите ги изненадил, дошол во соблекувалната на Поветкин за да му честита на добрата борба и му порачал дека сака да дојде во Русија на одмор.
Рускиот боксер подоцна објавил снимка на која може да се забележи дека претрпел бројни удари, а заработил и неколку лузни и шиења.

View this post on Instagram

Благодарность.

A post shared by Александр Поветкин (@povetkinalexandr) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Точка на ужас:Место кое ги чува спомените на најсмртоносниот настан во историјата

Облак пепел го скрил небото и настапила ноќ која траела една година. Температурите се спуштиле …