(ФОТО) Поради дечко кој ја измамил ослабнала 25. килограми и станала вистинска „секс бомба“

Додека некои жени по прекинување со дечкото паѓаат во депресија, особено ако причина за раскинуавњето била измама од негова страна, оваа девојка ја свртела плочата и на бившиот му покажала што изгубил…
Шанаи Мартин од Велс ослабнала 25. килограми, за само девет месеци поради бившиот дечко кој ја измамил и сега изгледа подобро од било кога, а вели дека така и се чувствува.
„Девет месеци подоцна и 25. килограми помалку. Голомо благодарам на мојот бивш дечко измамник за мотивацијата која ми ја даде“, напишала студентката на својот Твитер профил пред неколку месеци, а сега одлучила и јавно да проговори како се’ се случувало.

„Со тој дечко бев три години кога дознав дека ме измамува. Тоа ме скрши. Што е најлошо од се, во тоа време веќе беше договорено нашето патување на Тајланд па на патувањето отидовме како пријатели. Но, потоа одлучив да се ослободам од него“, раскажала за „Унилад“ храбрата девојка која покрај тешкото раскинување патела и од психолошка болест поради самоубиството на татко и па заминувањето на дечкото уште повеќе ја погодило.

„Иако ми беше тешко и го губев апетитот, почнав многу да шетам и килограмите само паѓаа“ додава Шанаи и вели дека денес е во среќна врска со прекрасен дечко кој и дава поддршка во се’ што прави.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …