Дневен хороскоп за недела, 23.09.2018: Пристигна носталгичната есен, но погледнете ги работите од поубавата страна…

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира со сè што и инаку се однесува на есен, а тоа се состојби на тага, меланхолија, депресија,расеаност. Енергијата оди на основните нешта, заборавајќи ги оние што се важни …
Ќе ве оптоваруваат работи што не сте ги завршувале, луѓе на кои што ветивте нешто,па тие исчезнале, грижата ќе тропне на вратата … Постои страв од болест,повреди, смртни случаи. Тежок аспект, но преоден, имајте го ова на ум. Бидете храбри и самоуверени, погледнете ги работите од посветлата страна, и кога не ви се чини дека е можно.
Секое добро на сите.

Овен
Работа
Треба да бидете поотворени и појасни ако сакате да промените одредени околности.Не чекајте и не се потпирајте на нечие ветување.
Љубов
Повторно се вратите назад во минатото и сакате да запознаете една личност. Можеби вашите желби и ќе се реализираат.
ЗДРАВЈЕ
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Вие не сте добро организирани и не можете да ги имплементирате идеите што ги имате за работа. Побарајте помош од близок соработник.
Љубов
Можете да остварите комуникација со лице кое веќе некое време ви се допаѓа. Не пропуштајте ја можноста за разговор.
Здравје
Болки во мускулите.

Близнаци
Работа
Вашата интелигенција доаѓа на виделина. Со текот на времето, ќе се избегнат можните проблеми или тешкотии.
Љубов
Вие ќе бидете во можност да ја освоите доминантната позиција во емоционална врска и ќе бидете задоволни со понатамошниот тек на врската. Самците можат да очекуваат интересно познанство во текот на денот …
Здравје
Се чувствувате одлично.

Рак
Работа
Пред вас е одлична можност која ќе ја искористите и што ќе ви донесе одличен успех. Важно е да бидете целосно опуштени.
Љубов
Не го одложувате донесувањето на важна одлука, бидејќи саканата личност може да ја загуби трпеливоста.
Здравје
Една прошетка многу ќе ви годи.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Не им се замерувајте: Ова се најголемите осветници во хороскопот!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …