(ВИДЕО) Погледнете како славниот лондонски автобус прави склекови!

Дејвид Черни од Чешка,е автор на џиновската скулптура на славниот црвен лондонски автобус на две нивоа. Она според што оваа скулптура се прославила е фактот дека – прави склекови.
Направен е во време на Олимписките игри во 2012. година, чиј домаќин беше Лондон, а денес вежба блиску до Прага.
Даблдекерот прави склекови секој ден и тоа во исто време од 15. до 15.30 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Морбидно – Поминал 45. години во затвор за убиство кое не го направил: Сега ќе добие 1,5 милиони долари оштета – еве што планира!

Американецот кој минал 45. години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото …