Дневен хороскоп за четврток, 20.09.2018:Ова е ден кога се препорачува зголемена претпазливост, поради бесни сили кои носат сè пред себе…

Денешниот ден минува без нови аспекти, вчерашниот Марс во квадрат со Уран сеуште е многу влијателен и ќе го одбележи овој ден … Немир и кратки фитили и денес се закануваат, со тоа што денес ќе ве собори чувството дека сте немоќни пред сета таа сила. Депресијата и повлекувањето се можни во овој поглед.
Ова е ден кога се препорачува зголемена претпазливост поради големе појава на криминал во вашата околина, како и бесни сили на природата, како бурата што носи сè пред себе, поплава, оган и така натаму.
Ви посакуваме се најдобро.

Овен
Работа
Ве очекувате интересни состаноци и затоа обрнете внимание на својот стил на изразување или на впечатокот што го оставате во друштво на соработниците. Сторете сé што е потребно да ги поврзете пријатните ситуации со корисни цели.
Љубов
Сè е можно кога имате добра волја. Партнерот покажува посебен интерес за вашите идеи. Продолжете со докажаната тактика.
Здравје
Започнете со рекреација.

Бик
Работа
Ве очекуваат ненадејни компликации во средбата со соработниците, но тоа не треба да влијае на вашата концентрација и добра волја. Сочувајте ја присебноста на духот и преземете иницијатива.
ЉУубов
Важно е да чувствувате емотивно задоволство и топлина во друштво на блиска личност.Секогаш се може да се приспособи за да се задоволат заедничките потреби.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Некој ненадејно ги нарушува вашите бизнис планови и ги игнорира вашите забелешки. Сепак,Не дозволувајте некој да ги поттикне ниските страсти во вас.
Љубов
Постапете достоинствено во средбата со саканата личност. Сфатете ги своите можности. Покажете дека имате доволно стил и добри намери.
Здравје
Повеќе одмор.

Рак
Работа
Ако сте доволно снаодливи или брзи во деловна акција, ќе ве очекува успех на различни страни. Покажете на околината дека имате различни способности кои гарантираат заеднички успех.
Љубов
Ве привлекува нова емоционална игра. Користете го вашиот шарм и дискретно одговорете на нечиј повик или на љубовна порака. Тоа ќе ви донесе некои нови или возбудливи средба.
Здравје
Нема промени.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …