Се изгладнувате а не слабеете: Овој зачин ќе ви помогне во топењето на сантиметрите!

Употребата на циметот го намалува нивото на шеќер во крвта, не поттикнува претерано лачење на инсулин, што е важен фактор за успешно слабеење. Ако сакате успешна диета, додадете го циметот во исхраната.

Многу нутриционисти истакнуваат дека доколку не сакате да изгубите голем број на килограми, едноставното додавање на циметот во нормалната исхрана ќе помогне да ги намалите килограми. Добро е денот да го почнете со чаша јогурт во која ќе додадете малку цимет.

Друга варијанта вклучува стапче цимет сварено во половина литар вода. Овој напиток треба да отстои околу 5 часа, а потоа да се пие наутро на празен желдуник. Исто така, уште еден успешен метод е циметот со мед. Оваа мешавина додадете ја во 1 шолја со млада вода, а пијте еден дел наутро, а остатокот пред одење на спиење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …