(ФОТО) Откриена девојката поради која Бали бег страдал со години – пред бракот со Фахрије!

Миленикот на Турција но и Балканот па и пошироко, Бурак Оџивит, сега е среќно женет, но не бил секогаш многу среќен во љубовта…

Бали бег, го изговори судбоносното „Да“ на преубавата колешка Фахрие Евџен пред нешто повеќе од една година. Парот се заколнал на вечна љубов и од тогаш уживаат во брачниот живот.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Иако сега му „цветаат рози“, на славниот заводник не му било така секогаш. Имено,негова голема љубов, девојката која ја сакал пред Фахрие, му го скршила срцето.

Станува збор за поранешната водителка на Фешн Тв, Џејлан Чапи.

View this post on Instagram

🌻🍂😉

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) on

Имено Џејлан и Бурак се сакале 2,5 години. Раскинале во 2014. година, а долго се шпекулирало која е причината.

View this post on Instagram

#cc

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) on

На шармантната бринета родителите се’ и обезбедиле, додека актерот морал се’ сам да заработи. Набру, поради разликата во карактерите се’ почесто се карале, а богатото семејство на Џејлан не го прифатило Бурак.

View this post on Instagram

🌺🍃🌺

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) on

Разделбата била неизбежна, а Бурак останал со скршено срце.

View this post on Instagram

🏃🏻‍♀️✌🏻

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) on

View this post on Instagram

kimono @chez_bo12 👘

A post shared by Ceylan Capa (@ceylancapa) on

Но, сега состојбата е драстично сменета, а бившите „баба и дедо“ сега можат само да му признаат на Бурак дека за тие неколку години направил завидна кариера, за што е најзаслужна улогата на Бали бег во „Сулејман Величествениот“, со што од манекени премина во глумци.

View this post on Instagram

#altınyıldızclassics @altinyildizclassics

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Подгответе се да навивате на нов начин:„Вардар“ има нова навивачка химна

Во пресрет на Ф4 „Вардар“ има нова навивачка химна за која се погрижи Александар Митевски… …