(ВИДЕО) Силвестер Сталоне „растура“ во теретана подготвувајќи се за ново продолжување на Рамбо!

Легендарниот глумец Силвестер Сталоне секојдневно вежба за да биде во што подобра форма за улогата на Рамбо.
Објавувајќи видео на кое „ги пумпа“ мускулите, покажал дека и на 72. години е во завидна форма.

Сталоне во видеото носи маичка со легендарниот лик на Рамбо, ја слуша популарната песна „Welcome to the Jungle“ и докажува дека поодеднакво е посевтен на подготовките како и во младите денови.
Сталоне петти пат ќе го отелотвори ликот на Џон Рамбо, виетнамски ветеран. Првиот филм е снимен во 1982. година, а фановите се доста возбудени поради враќањето на омилениот филмски херој.
Минатата недела и’ 70. годишниот Арнолд Шварценегер покажал дека е доста вешт кога ќе ги грабне справите за јакнење на мускулите. Тој се подготвува за снимање на новото продолжување на „Терминатор“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …