Дневен хороскоп за недела, 16.09.2018:Никој и ништо нема да ве измамат, ќе бидете мудри со зборови, убедливи…

Меркур е во тригон со Плутон, оваа недела ја одбележува една силна
енергија која ќе ве придружува во текот на денот и позитивно ќе исцрпува, а вие вечерта ќе ја дочекате исполнети и задоволни со себе. За момент, ќе ги отстраните црните мисли и соништа, некако денес ќе бидете ментално над сите нешта што ве јаде одвнатре, трошејќи ви ја скапоцената енергија.
После денот кога можеби не ги видовме јасно некои работи, денес сè ќе ни биде кристално јасно.Никој и ништо нема да ве измамат, ќе бидете мудри со зборови, убедливи и, исто така ценкањето ќе ве ослободи ако сте во можност да продавате нешто или да купувате.
Меркур и Плутон, со други зборови, всушност, подлабоко понираат во таен, мистериозен свет, непознат. Можно е и назад, бидејќи Плутон е ретрограден …Денес Меркур е во секстил со Јупитер, ќе има надеж, расте самодовербата,позитивните мисли, на бизнис-план се што ќе допрете ќе процвета.
Искористете го овој ден до максимум!

Овен
Работа
Ако денес сметате на договор, ќе бидете многу среќни со ефектот.
Љубов
Потрудете се да не предизвикате љубомора кај вашиот партнер. На слободните Овни им престои можноста да се заљубат во некого кој не е слободен.
Здравје
Обидете се да се релаксирате и опуштите.

Бик
Работа
Ако барате работа, сега вашата упорност може да се исплати.
Љубов
Незадоволството што го чувствувате поради партнерот ќе биде минливо. Слободните Бикови треба да избегнуваат луѓе кои не се способни да бидат отворени кон вас.
Здравје
Можни проблеми со дигестивниот тракт.

Близнаци
Работа
Ако сакате вашите работи да се стабилизираат, осигурете се дека вашите соработници се добро избрани.
Љубов
Ќе бидете подготвени да толерирате некои активности кај вашиот партнер за да добиете повеќе личен простор во врската. Слободните Близнаци кои планираат да стапат во врска, ѕвездите ги советуваат да се запознаете со визијата за врската која ја има личноста која ви се допаѓа.
Здравје
Нервозата може да влијае на вашето здравје, обидете се да бидете порелаксирани.

Рак
Работа
Бидете внимателни ако треба да потпишете документ денес.
Љубов
Бидете малку попопустливи кон вашиот партнер, со цел да ја подобрите врската. Слободниот Рак ќе биде изненаден од грижата со која една личност ќе ве опсипе.
Здравје
Посетете стоматолог ако забележите какви било промени.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …