Дневен хороскоп за сабота, 15.09.2018:Ден создаден за забава и акција – искористете ги можностите што ви ги нуди градот!

Стрелец
Работа
Ако не ви се допаѓа нечие однесување, обидете се да ја контролирате сопствената професионална непријатност или незадоволство. Избегнувајте ривалски односи и употребете заобиколен начин за да ги постигнете вашите бизнис цели.
Љубов
Прикривањето на вистината пред блиско лице предизвикува само нови емоционални сомневања.Меѓусебната доверба е неопходна за подобро разбирање и делува исцелувачки и за двете страни.
Здравје
Нервозни сте.

Јарец
Работа
Делувате незаинтересирано кон одредени теми кои ги покренуваат вашите соработници, но вие останувате лишени од широка поддршка. Прекинувањето во комуникацијата поттикнува заедничка недоверба.
Љубов
Понекогаш умеете да претерувате во вашите впечатоци или со излив на емоции.Не брзајте да направите големи ветувања. Добро процените ги вашите можности.
Здравје
Добро се чувствувате.

Водолија
Работа
Доколку постојат отежнувачки околности во деловната соработка, немојте да упорно да инсистирате на своите првични намери. Некој ви дава до знаење дека нема да има премногу разбирање за вашите грешки.
Љубов
Треба да инсистирате на лично докажување и на вашите потреби пред саканото лице. Покажете повеќе суптилност и нежност во блиска средба.
Здравје
Проблеми со грлото.

Риби
Работа
Нови непријатности или конфликт со одредени соработници ќе ве натераат повеќето работида ги гледате со различни очи. Важно е премногу да не се занесете со популарни теми.
Љубов
Во емоционални односи, не ја потценувајте улогата на некој или да ги преценете личните можности. Партнер не покажува голем интерес за вашите планови, но вие не се откажувате лесно од своите намери.
Здравје
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) САРА Е „БОМБА“ НА ИНСТАГРАМ А ВО ЖИВО НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Се појавиле фотографии а со нив и болната вистина!

Често се заморуваме од перфекцијата на Инстаграм, поради што секогаш сме воодушевени од жени и …