Дневен хороскоп за сабота, 15.09.2018:Ден создаден за забава и акција – искористете ги можностите што ви ги нуди градот!

Ден создаден за забавување и акција и со дополнителниот адреналин кој ни го испраќаат планетите! Голем дел од секојдневниот разговор денес ќе се претвори во исклучително интересен, и едуцирани состаноци со луѓе кои можеби нема да ги знаете добро, ќе посакате да ве изненади колку сте задоволни што сте во нивно
друштво. Меркур е тука да ја разбуди детската љубопитност во нас, и ќе бидете видливо повеќе зборливи од вообичаеното.Одлична можност да започнете и да ги разгледате културните настани во градот,летните паузи се завршени и почнале програмите во театри, на пример ….
Ви посакуваме пријатен ден!

Овен
Работа
Договорот со едно лице повеќе укажува на потенцијален неуспех отколку на нова можност за успешна соработка. Достоинствено прифатете го тековниот пораз како отрезнуавње или добра бизнис лекција.
Љубов
Кога ќе се сретнете со саканата личност, не можете да ги усогласите различните интереси.Додека вие делувате сомнително, вашиот партнер реагира премногу воздржано.
Здравје
Несоница.

Бик
Работа
Внимателно анализирајте ги новите настани на деловната сцена и откријте ги различните неправилности. Тоа ви дава право да инсистирате на вистината или соочување со измамниците. Пошироката слика за можните решенија носи поголем успех
Љубов
Кога се сретнете со блиска личност, морате да имате доволно сила да ја прифатите целосно вистината за некои вообичаени ситуации или работи што не ви се допаѓаат.
Здравје
Минлива напнатост.

Близнаци
Работа
Некој јасно ви дава до знаење дека сте во поволна позиција. Важно е правилно да ги ускалдите вашите интереси со работите кои добро котираат во круговите на соработниците.
Љубов
Делувате многу занесно и самоуверено во многу средби. Бидете доволно имагинарни и дајте му на вашиот партнер посебен љубовен третман каков што заслужува.
Здравје
Лоша циркулација.

Рак
Работа
Очекувате поповолна бизнис ситуација, но сеуште до вас допираат неодредени коментари или нечие негодување. Не дозволувајте некој да ве испровоцира.Зачувајте ја присебноста пред една влијателна личност.
Љубов
Понекогаш ја губите емоционалната контрола, но треба да покажете повеќе разбирање за различни барања или интереси на саканата личност.
Здравје
Најдете начин да се опуштите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …