Дневен хороскоп за петок, 14.09.2018:Или прифатете како што е или бидете трпеливи до новите промени!

Меркур, во опозиција на Нептун, нè поздравува овој петок, аспект кој со среќата трае кратко, што подразбира збунетост, заматување на видот и целосна расеаност во нашите животи. Денот е подложен на играта на глуви телефони. Деловно ќе бидете немоќни, едвај ќе чекате да си одите дома. Сепак, овој ден може многу да им се допадне на креативците.
Сонувачи, уметници, денес мислите ќе ви лутаат во полињата на имагинацијата создавајќи нови форми во творештвото, и овој аспект ќе ви биде исклучително пријатен,колку и да нема да им биде на оние на кои практичноста, организацијата, усмереност без губење време, им се една од главните работи во животот.Вам на кои ви одговара искористете го најдобро што можете, а на преостанатите не им преостанува ништо освен да чекаат овој аспект да го одработи своето и да исчезне.

Овен
Работа
Делувате мудро и промислено кога се сретнувате со соработници. Нема причина да се однесувате наметливо туку препуштете им на другите да ти кажуваат за вашиот успех или во своја корист.
Љубов
Премногу емоционална возбуда провокативно делува на вашиот партнер. Дозирајте ги своите емоции и страсти во согласност со заедничките аспирации. Доминацијата не е секогаш најдобар избор.
Здравје
Ќе ви годи некоја спортска активност.

Бик
Работа
Делувате оптимистички и насмевката на задоволство е на вашето лице. Речиси сè што ќе замислите дека знаете и да го напрватите на добар начин. Прифатете различни можности.
Љубов
Сè е можно ако сте доволно инспиративни и упорни во сопствената намери пред саканата личност. Бидете доследни во она што мислите и сакате.
Здравје
Во добра форма сте.

Близнаци
Работа
Постојат различни мислења меѓу соработниците. Најдобро е да ги комбинирате сопствените интереси со проверени партнери. Областа за деловен ризик не се препорачува кога постојат околности што не ги знаете добро.
Љубов
Анализирајте го внимателно однесувањето на партнерот. Може да има некои непознати околности или детали кои ги пропуштате. Не ги игнорирајте зборовите на или пораката што ја добивате.
Здравје
Обидете се да се ослободите од прекумерни грижи кои поттикнуваат нервоза.

Рак
Работа
Ако премногу го критикувате однесувањето на некого, тогаш мора да ги прифатите негативните реакции. Важно ви е да промеите нечие мислење или дополнителни услови наметнати од вашите соработници.
Љубов
Избегнувајте провокативни ситуации или лице кое не ги исполнува вашите емотивни критериуми. Потребно ви е искрено внимание и разбирање. Направете избор во во согласност со своите афинитети.
Здравје
Применете некои од техниките на психолошка релаксација.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …