Дневен хороскоп за четврток, 13.09.2018:Денес се свртуваме кон нас самите и во однос со најблиските, работиме на подобрување на ситуацијата,аспект кој испраќа мудрост, сериозност, посветеност, силна желба за припадност

Среда започнува со Венера во секстил со Сатурн, што во преводот значи добар аспект на добри работи создадени … Се свртуваме кон нас самите и во однос со најблиските, работиме на подобрување на ситуацијата, особено внимавајќи да не продлабочиме ако има проблеми. Аспект кој испраќа мудрост, сериозност, посветеност, силна желба за припадност.Венера, заедно со Сатурн, зазема понова форма, не е детски површна љубов, ниту пак е хумористичен, но се залага за подлабока врска со некој, квалитет, сака да сака на вистинскиот пат. Сатурн ќе придонесе за сè, потсетувајќи нè на сè што нашите претходни врски нè научиле да бидеме сигурни за она што го сакаме овој пат за себе или за што не сакаме.
Убавиот ден треба да се користи на вистински начин!

Овен
Работа
Некој одеднаш те навлекува во непријатна ситуација и се обидува да ви наметне одредени правила на однесување. Ви треба подобра контрола на деловни состаноци.
Љубов
Чувајте го достоинството пред саканото лице, покажете дека имате доволно сила за надминување на некои чувствителни ситуации низ кои минувате.
Здравје
Променливо расположение.

Бик
Работа
Се обидувате правилно да дешифрирате нечија порака или да задржите позитивен став во деловната соработка. Изборот на бизнис тема треба да се базира на доверливи информации. Нов почеток, како што рековме пред вас, искористете го тоа!
Љубов
Покажете му на вашиот партнер дека постои поубав или поинтересен дел од реалноста што не е неостварливо. Нема причина да се сомневаме во нечии искрени чувства.
Здравје
Добро.

Близнаци
Работа
Вашата мотивација или однесување се чини речиси беспрекорно во различни ситуации. Бизнис резултатите најдобро ги илустрираат вашите интелектуални способности.
Љубов
Конечно, го добивате позитивниот емотивен сигнал што го посакувате. Одговорете на некој повик или љубовен предизвик во согласност со вашите основни потреби.
Здравје
Пократки нерасположенија, но во основа добро.

Рак
Работа
Имате добро претчувство, но не успевате да ги дистрибуирате невообичаените сигнали или некои скриени пораки правилно. Вие не треба да се грижите за различни коментари.
Љубов
Различни луѓе се привлечени кон вашето емоционално внимание, но изберете друштво кое целосно одговара на вашата инспирација и афинитети. Уживајте во себе и во околината.
Здравје
Стомачни проблеми.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …