Дневен хороскоп за вторник, 12.09.2018:Во љубовта, најбезболно поминуваат оние што се слободни. а другите можат да поминат низ бура на раскинување, развод, горко помирување…

Среда е одличен ден за сведување на сметките, особено ако се насобрале, време е да се биде вреден за тоа ако постојано го одложувате она што ве чека, бидејќи никој друг не може. Месечината во голема мерка е во знакот на Скорпија, тоа ќе ви донесе вознемиреност во врска со состојбата на вашето битие, нервозата поради работата коај сте дозволиле да се натрупа, исто така ќе ви донесе паника. Во секој случај, вознемиреноста на духот и телото ги следи сите. Таква е нашата Месечината на небото и нејзината позиција и ние немаме ништо друго освен да чекаме сè да помине.
Кога станува збор за љубовта, најбезболно поминуваат оние што се слободни. Тие можат да добијат прекрасна, кратка и незадолжителна врска, додека другите можат да поминат низ бура на раскинување, развод, горкото помирување. Уран е во опозиција со Венера, полн со непредвидливи ситуации, секогаш екстремен, бурен, гласен. На вас е да бидете внимателни како и каде и што ќе правите и зборувате.
Денот треба мудро да се помине и да го искористиме на вистински начин, со што е можно помалку штета за себе и за другите, тоа е она што го правиме денес.

Овен
Работа
Кон соработниците немате доверба и барате нови информации за да ги разјасните заедничките дилеми на време. Деловното недоразбирање од минатото може да кулминира на ваша штета и затоа бидете повнимателно кому или она што го ветувате.
Љубов
Тестирајте нечија љубов, но при тоа користете премногу субјективни критериуми. Немојте да бидете нестрпливи и неправедни кон блиското лице.
Здравје
Бидете поумерени во храната и во пијалокот.

Бик
Работа
Понекогаш е тешко да се контролира или строго да се насочи деловниот дијалог, но договорот претставува најдобра гаранција за заеднички успех. Се потпирате на вашите организациски вештини и да бидете активни на различни страни.
Љубов
Обрнете внимание на лицето кое ве гледа со љубов во очите и со топла насмевка на усните. Планирајте нова љубовна средба.
Здравје
Осцилациите на расположението стануваат сè почести.

Близнаци
Работа
Неопходно е да се управувате според утврдените стандарди, бидејќи некои ветувања не претставуваат гаранција за успех во бизнисот. Некој може да ве изненади на грд начин и без објаснување за своите постапки.
Љубов
Подобро е да се прифати идејата на вашиот партнер отколку да се создаде нова љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината е погрешен избор.
Здравје
Добро.

Рак
Работа
Треба да го зачувате личното достоинство во друштво на соработниците. Бидете доволно храбри за да ги исполните нивните барања. Проверете ги вашите професионални способности во различни прилики.
Љубов
Вие не можете да останете рамнодушни кон нечиј изглед и постапки. Чувствувате емоционална напнатост и некое незадоволство. Не му пркосете на лицето кое добро ги познава вашите слабости и мани.
Здравје
Внесувајте повеќе витамини.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …