Дневен хороскоп за вторник, 11.09.2018:Сонцето прави прекрасен аспект и носи многу убава енергија, оптимизам,одлична комуникација … искористете го тој дел од денот за сè што е добро да се направи

Ни пристигна вторник а со себе, горе на небото, донесува журка…
Денес, Марс влезе во знакот на Водолија и ни носи некои промени, изненадувања,акција 24/7 … звучи убаво, нели? Сè само не мирна енергија, па очекувајте еден куп краткотрајни или силни настани, добри но и помалку пожелни,лутина, кавги, гнев, сите турбулентни или краткорочни.
Попладнето Сонцето прави прекрасен аспект и носи многу убава енергија, оптимизам,одлична комуникација … искористете го тој дел од денот за сè што е добро да се направи.
A вечерта е долично да ја посветите на себе, направете нешто убаво за себе, купете си некоја ситница, дамите можат да уживаат во посета на некој салон за убавина, теретана,вечерта е одлична за бавење со спортски активности…или барем одете во подолга прошетка…
Уживајте во преубавиот вторник…

Овен
Работа
Без оглед на нечија убедлива приказна и големи ветувања, ќе забележите дека работите се движат во погрешна насока. Кога сметате дека некој ги крши вашите права или интересите станувате нервозни. Важно е да се мисли на ново и ефективно решение.
Љубов
За жал, ниту љубовна тема не е целосно по ваш или вкус. Партнерот има некои приоритетни планови, но вие не се откажувате лесно од вашите намери.
Здравје
Осцилациите на расположението стануваат сè почести.

Бик
Работа
Вие немате трпеливост и попустливост, а на вашите соработници доволни храброст целосно да ги реализираат заедничките бизнис планови. Својот неуспех можете да го објасните на различни начини, но вината е заедничка.
Љубов
Нема причина да се однесуваме премногу суетно за да се сретнете со блиска личност.Погрижете се да анализирате нечија приказна и емоционалната намера.
Здравје
Главоболката излекувајте ја со долги прошетки!

Близнаци
Работа
Не дозволувајте некој во вас да иницира ниски страсти или желба за бизнис ривалство. Размислете за вашите предности и недостатоци во бизнис
дијалогот. Бидете реални.
Љубов
Без разлика на тоа како мистериозно се однесувате пред саканата личност, не успевате целосно да го скриете вашето основно расположение или работи што ги потиснувате. Разговарајте со некого за вашите дилеми.
Здравје
Внесувајте повеќе витамини.

Рак
Работа
Добра идеја е да оставите сценски впечаток врз средината и затоа повремено ги преувеличувате вашите идеи или планови кои ги промовирате. За среќа, ќе добиете поддршка и некој со симпатии го оценува вашиот комплетен изглед.
Љубов
Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете ја играта на заведување која во вас ги стимулира чувствата на радост. Заедно со саканата личност, секогаш постои подобар и попозитивен дел од реалноста.
Здравје
Добро.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …