Дневен хороскоп за понеделник, 10.09.2018:Доминантни, тврдоглави луѓе, претпоставени и шефови денес би можеле да ви го уништат денот, па ќе видите дека да премолчите и вредно да климате со главата не е лошо решение

Одиме од почеток, по убавиот викенд повторно не очекува мирен ден, па искористете го за да се фрлите на оние нешта за кои во претходниот период (вчера) размислувавте, тргнете со сета сила да работите и да се приближите до своите цели.
Чувајте се од нервозни луѓе денес, некои од нив лесно би можеле да ве изнервираат или натажат, а не би требало така да ја започнете неделата.Доминантни, тврдоглави луѓе, претпоставени и шефови денес би можеле да ви го уништат денот, па ќе видите дека на некој начин ќе ги избегнете или барем да го премолчите и вредно да климате со главата додека зборуваат… Мора некогаш и така да постапувате.
Кога ќе го истуркате тоа, вториот дел од денот, ќе биде многу полесно, одиме на одмор, ако имате сили за забава убаво забавувајте се, но препораката е да се опуштите и смирено да го поминете вториот дел од денот.
Ви посакуваме убава седмица.

Овен
Работа
Приговорите што некој ги упатува до вас донесуваат спротивен ефект. Ги губите интересот и волјата да ја завршите работата. Понекогаш е тешко да се помират различни погледи и интереси. Треба да се навикнте на променливата клима во вашата околина.
Љубов
Обрнете внимание на поубавите теми и подгответе се за средба со личноста која ве инспирира на позитивно расположение. Работите можат да бидат многу поубави од она што се.
Здравје
Внесувајте повеќе витамини.

Бик
Работа
Дозволете им на другите да истражуваат или тестираат нови деловни можности.Треба да ги заштитите вашите интереси и да се придржувате кон потврдената тактика во деловно-финансиска соработка.
Љубов
Немојте на своето семејство или на партнерот да им ветувате нешта што не можете да ги исполните. Добрата намера не е секогаш гаранција дека ќе можете да го усреќите лицето кое ви е важно.
Здравје
Добро.

Близнаци
Работа
Ќе бидете во можност да се натпреварувате со вашите соработници, но не може се’ да биде по вашата волја.Избегнувајте конкурентски ситуации, бидејќи нема причина да се докажувате на погрешен начин. Следете ги основните правила во деловната соработка.
Љубов
Некој ви дава до знаење дека бара поголема емоционална сигурност, а не интригантни ситуации за кои се залагате. Немојте несакајќи случајно да повредете нечии чувства.
Здравје
Осцилациите на расположението стануваат сè почести.

Рак
Работа
Вие пропуштате реален увид во различни деловни можности. Важно е да се прилагодите на мислењето на мнозинството и да ја корегирате оригиналната стратегија.Обрнете внимание на корисни информации, бидејќи имате можност да ги проширите своите знаења.
Љубов
Погрешно го проценувате нечие однесување или емотивните сигнали што ги добивате.Вие сте премногу субјективни во оценувањето и во создавањето на вашата љубовна визија.
Здравје
Бидете поумерени во храната и во пијалокот.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …