Дневен хороскоп за недела, 09.09.2018:Денот е резервиран за емоции, но е одличен за некои нови почетоци, а пред ноќта да стане жешка, дајте си неколку цели, план за нешто што ќе го направите во наредниот период

Деветтиот ден од септември, е пред нас, време да се релаксираме малку (ако не вчера) и да се препуштиме на магијата на Венера, која денес влегува во Скорпија и ви испраќа многу убава енергија, енергија на љубовта, чувства, страст …
Денес е денот кога ќе привлекувате луѓе од спротивниот пол повеќе од вообичаено, и исто така тие ќе те привлекуваат, или ќе поминете убав ден со саканата личност, или ќе запознаете, заинтересирате некого, па затоа веднаш штом ќе станете и трк во акција
Иако денот е резервиран за емоции, тој е одличен за некои нови почетоци, Месечината е млада, а пред ноќта да стане жешка, дајте си неколку цели, план
за нешто што ќе го направите во наредниот период, и во следните неколку дена, па „фрлете“ се на тоа
А кога ќе дојде ноќта, нека биде жешка!
Ви посакуваме пријатен ден!

Овен
Работа
Вашата деловна визија не може целосно да се реализира, но иднината ќе донесе подобри услови што ви недостасуваат. Важно е да го поттикнете креативниот импулс и да одржувате добри односи со соработниците.
Љубов
Понекогаш е тешко да се помират различни интереси со саканото лице. Сакате да се остварите емотивен контакт и да остварите потполн склад.
Здравје
Нарушен ви е протокот на енергија.

Бик
Работа
Се обидувате да го привлечете вашето внимание во околината на најсоодветен начин поради вашите бизнис интереси или цели. Сепак, постојат ненадејни околности кои ве успоруваат за да ги реализирате вашите намери.
Љубов
Вие сте вознемирени. Порано или подоцна, треба да прифатите нечии правила за заеднички живот и емотивно предупредување.
Здравје
Треба да ја подобрите вашата концентрација.

Близнаци
Работа
Постојат различни интересни сфери меѓу соработниците, но ќе можете да ги оцените реалните околности и да ги препознаете факторите кои содржат успех. Околината има доволно доверба во вашето знаење или способности.
Љубов
Повнимателно анализирајте го лицето кое непотребно ве оптоварува со своето чудно однесување и нескромни барања.
Здравје
Важно е да го зачувате внатрешниот баланс.

Рак
Работа
Делувате нескромно во твоите изјави пред соработници. Вие не дозволувате никого друг да одлучува за условите и деловните интереси. Стилот на однесување кој го применувате повлекува различни коментари или критики.
Љубов
Нема потреба да спроведувате нови емотивни шеги или да му се пркоси на саканото лице. Бидете умерени во вашите барања.
Здравје
Посетете лекар.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …