Надал и дел Потро во полуфиналето на УС Опен: Рафа после 4. часа „го скрши“ Доминик Тим

До два часот наутро се играше четирифиналниот меч помеѓу Рафал Надал и Доминик Тим. Во инфаркт меч се изменуваа кој ќе биде подобар или ќе згреши за да на крај победникот го одреди еден поен: 7:6, 6:4, 7:5, 6:7, 6:7.

Дел Потро го совлада Џон Ишнер во четири сета и тоа – 6:7, 6:3, 7:6, 6:2,па е одредена првата полуфинална двојка во машка конкуренција во која ќе играат Рафаел Надал и Хуан Мартин дел Потро.
Денеска во останатите два четирифинлни дуели се среќаваат Новак Ѓоковиќ и Џон Милман (околу 02. часот) и Кеи Нишикори и Марин Чилиќ во 19:30 часот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските …