(ВИДЕО) Леле, што направи човекот – Нестварен потег на Федерер:Киргиос не можел да верува што извел Роџер!

Швајцарецот Роџер Федерер убедливо го порази Ник Киргиос (6:4, 6:1, 7:5) во третото коло на УС Опен.
Натпреварот пак го одбележа спектакуларниот поен на искусниот швајцарски тенисер.

Во 3:3 во третиот сет Киргиос одигра одлична кратка топка и се чинеше дека играта е завршена. Сепак, Федерер покажува дека не ја изгубил брзината, го стаса топчето и покрај мрежата ја врати на половината на Кириос.
Поенот беше толку импресивен што Кириос не можеше да поверува на своите очи. Тој се „залепи во место“ и гледаше отворено кон Роџер. 
Уживајте во мајсторијата на Федерер и урнебесната реакција на Киргиос.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со …