(ФОТО) Не издржа уште еден месец да си го види внукот: Снаата на Оливер Драгојевиќ го роди Марко

Помина нешто повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ.
Вчера тој повторно е споменуван во медиумите, но овојпат со жалење бидејќи смртта го спречи да го види својот внук Марко.

Хрватските медиуми објавија вест дека се породила снаата на Оливер Драгојевиќ, а неговиот син Давор стана татко за прв пат. На свет дојде здраво машко дете кое ќе го носи името марко-по таткото на покојниот Оливер.

Давор последен се ожени од трите сина на Оливер и има брат близнак. на неговата свадба Оливер ја запеа „Зашто увек пиван“ (Zašto uvik pivan).

Давор последен се ожени од трите сина на Оливер и има брат близнак. на неговата свадба Оливер ја запеа „Зашто увек пиван“ (Zašto uvik pivan).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати …