(ВИДЕО) Девојче за роденден добило празна кутија,но плачела од среќа кога ја отворила!

ВИДЕОТО од девојчето што плаче од среќа откако добила празна роденденска кутија брзо се проширила по интернет.

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа ја прашал: “Сакам да го прочиташ ова”. На дното на кутија имало рамка во која пишувало: “Ќе бидаш усвоена”.
Кога го прочитала, девојчето ја совлдале емоции и плачела од среќа. Видеото на нејзиниот Фејсбук беше споделена од нејзината нова мајка Пејџ Зезулка, а за помалку од една недела тоа било прегледано повеќе од шест и пол милиони пати.

This will be my favorite video I ever share. This was the day we told our daughter that we were going to be able to adopt her (and her brother and sister)! She had been praying to be adopted and we found out on her birthday that it was going to happen! So the next day we gave her this surprise box! God's timing was perfect!Our kids spent 1,128 days in foster care, over 3 years. It is so hard on children to live in such uncertainty. Adoption is amazing and we want others to know that adopting older children and sibling groups can be the most beautiful adventure you could ever have! (I do not give permission for anyone to use this video for their own page, website etc. if people want to re-share this original post that is ok.) Daniel Zezulka Lauren Zezulka Kevin Moyer Marina Moyer Barbara Creel Zezulka Paula Moyer Leah CBrann Rache LBrann Carol Brannon

Gepostet von Paige Zezulka am Freitag, 24. August 2018

“Ова ми е омилено видео кое некогаш сум го споделив. Денес, и’ кажавме на нашата ќерка дека ќе биде усвоена, заедно со нејзиниот брат и сестра. Долго време се молеше да биде усвоена, а на нејзиниот роденден дознавме дека тоа ќе се случи. Совршено”, пишува Пејџ под видео и објаснила дека децата чекале да бидат усвоени 1128 дена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Генијално! Три правила на ФЕНГ ШУИ за подобар СЕКС

Кинеската филозофија за просторно планирање не запира со изненадувања … Атмосферата во спалната соба директно …