(ФОТО) Петгодишно девојче станало ѕвезда поради неверојатната коса

МОДНИОТ свет има нова ѕвезда. Малечката Миа Афлало од Тел Авив станала хит на социјалните мрежи поради нејзината неверојатна коса, а нејзините родители се согласиле, со само пет години, да снима едиторијали за модни списанија. Косата на петгодишната Миа е толку бујна и долга што секоја возрасна жена може да ја завидува.
Малечката Миа, наводно, ја ангажирал британскиот Вог за своето следно издание, а веќе соработувала со врвни фризери кои ја нафалиле нејзината трпеливост во фризерскиот салон.

@sagidahary @alonlivne @avishaghadad_makeup ❤️🙌🏻

A post shared by Mia Aflalo Shunem (@miaaflalo) on

Сепак, родителите на девојчињата наишле на бројни критики. Многумина веруваат дека со манекенските ангажмани на девојчето ќе и го уништи детството и катастрофално е дека детето има фризури и е облечено како возрасна жена.

❤️

A post shared by Mia Aflalo Shunem (@miaaflalo) on

Ballerina🎀 @sagidahary @avishaghadad_makeup 💗

A post shared by Mia Aflalo Shunem (@miaaflalo) on

Happy purim🎭

A post shared by Mia Aflalo Shunem (@miaaflalo) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …