(ФОТО) Се породи Аделина Тахири: Забавата стана стварност!

Македонската пејачка Аделина Тахири вчера на свет го донесе своето прво дете, синчето Јон. Радосната вест таа ја сподели на социјалните мрежи, каде нејзините пријатели и честитаа за приновата.

Welcome to the world Little Prince 👼🏼 JON 👼🏼

loading...

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on


Неодамна Аделина и Серјожа приредија забава „Бејби шауер“ за дарување на која се’ беше во знакот на бело и сино па најавија и’ каков пол ќе биде нивното бебе.

18.08.2018


A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Аделина неодамна стапи во брак со познатиот македонски адвокат,Серјожа Марков, а за неа ова е прво дете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …