Дневен хороскоп за вторник, 28.08.2018:Ништо лошо не треба да се случи денес, па главата горе и трк во подобар живот!

Лав
Работа
Вие сте пред нова деловна дилема. Вашата одлука може да изгледа корисна,но, исто така, ги поттикнува негативните коментари во круговите на сорботниците. Избегнувајте конкурентни ситуации.
ЉУБОВ
Состанокот со една личност за сега потсетува повеќе за играта на емоционално прикривање и тестирање, отколку искрена размена на чувства. Имате нови дилеми.
ЗДРАВЈЕ
Вие се чувствувате добро.

Девица
Работа
Вашите основни интереси се практични по природа. Значи, твоето внимание првенствено се фокусира на материјалните резултати или на работните места што ви носат корист.
ЉУБОВ
Се чини дека партнерот нема намера трпеливо да чека на вашата одлука, туку презема некој изненадувачки чекор и неопходна иницијатива. Логично, сè има своја цена.
ЗДРАВЈЕ
Добро се чувствувате.

loading...

Терезија
Работа
Треба да расчистите со вашите деловни дилеми или со некој друг непријатен настан од неодамнешното минато. Нема причина да се однесувате како преголем оптимист во средбата со соработниците.
ЉУБОВ
Партнерот почнува јасно да не се согласува со вашето однесување. Во однос со саканата личност сепак, не можете да го добиете токму она што го очекувате од него.
ЗДРАВЈЕ
Нервозни сте.

Скорпија
Работа
Имате доволно добро чувство и енергија за да ги остварите речиси сите свои идеи.Не треба да обрнувате внимание на различни коментари. Некои забелешки не можат да го намалам значењето на вашиот успех.
ЉУБОВ
Пренесете ја вашата емотивна инспирација и добро расположение кон блиска личност. Ако навистина го сакате, ќе умеете да делувате многу возбудливо и неодоливо.
ЗДРАВЈЕ
Не сте во кондиција.


Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Владеењето на Терезијата носи подобри денови за 3. хороскопски знаци: До 23.10. ним животот ќе им биде поубав!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …