Дневен хороскоп за вторник, 28.08.2018:Ништо лошо не треба да се случи денес, па главата горе и трк во подобар живот!

Вторник е пред нас, Месечината влегува во знакот на Овен а Меркур и Јупитер се во квадрат …
Првиот аспект ќе ви ја даде потребната енергија за акција (запомнете дека од вчера сме во период на силниот, директен Марс), па користете ја таа енергија за вистински работи. Време е за активност, не дозволувајте овој квадрат да ве успори, да ви го одземе ентузијазмот и привремено да ве онеспособи лажејќи дека постојат идеи кои се премногу тешки за да ги постигнете, а и денес ќе го има тоа, па ако немате сила, сочувајте ги во главата и во првата следна прилика во акција.
Денес и ќе сонувате малку, па гледајте тие сонови кои се разбудени во вас
будни да ги отсонувате со вашите најблиски, поврзете убаво и корисно,како за вас така и за оние други лица. Ништо лошо не треба да се случи денес, па главата горе и трк во подобар живот!

Овен
Работа
Прремногу ги форсирате лични цели, така што вашите соработници реагираат на различни начини. Некој ги почитува вашите способности, но не ги одобрува процедурите.
Љубов
Партнерот одеднаш донесува нова одлука што не сака да ја објаснува. Биди доволно трпеливи. Порано или подоцна, сè ќе дојде на свое место затоа што времето е на ваша страна.
Здравје
Контролирајте го притисокот.


Бик
Работа
Вие сте преокупирани со нови информации и се обидувате да ја завршите работата која ве држи заморува. Важно е да се задржи добар деловен ритам. Не
дозволувајте да потрошите вредна енергија.
ЉУБОВ
На состанокот со сакното лице понекогаш изгледате позагрижени отколку што е потребно. Се обидувате да одложите некои од настаните што не се целосно на патот вашиот вкус или вкус.
ЗДРАВЈЕ
Вие се чувствувате добро.

Близнаци
Работа
Ве очекува ново искуство во средбата со соработниците. Важно е вашите идеи да ги ставите на вистинското место, така што сите околу вас да се среќни и задоволни.
ЉУБОВ
Ако вашиот партнер има различни ставови, контролирајте ги вашите чувства и негативни страсти во љубовна врска. Не дозволувајте некој да ве наведе на погрешно однесување.
ЗДРАВЈЕ
Нема промени.


Рак
Работа
Умеете да креирате задоволителен одговор за вашите соработници или некое ефикасно решение за различни ситуации. Животната средина го почитува вашето мислење и добрите резултати.
ЉУБОВ
Ве следи романтично расположение. Нечие присуство во вас носи лавина од позитивна енергија и чувства. Поттикнете ја имагинацијата во изразување кон партнерот.
ЗДРАВЈЕ
Проблеми со синусите.

Продолжува на следната страна…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОСЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО 2022. ПРИСТИГНУВА НА 11. АВГУСТ: 4. хороскопски знаци ќе ги доживеат најважните промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …