(ВИДЕО) Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар:Никој и’ не помислува да направи место – побитен е личниот луксуз и себичност!

Треба ли коментар за секојдневните случки – возило од Брза помош (во овој случај со болно дете) не може да се пробие до амбуланта во Клинички центар од паркирани возила и други кои не сакаат да направат место…

„Зошто ни е живот и држава и ЕУ и НАТО, да ви се плукнам на изродите!!! Ние ќе сме биле европска држава!!? Џабе 300 референдуми да направиме ако не почнеме да ги решаваме основните егзистенцијални проблеми“, напиша членот на групата Ѕид на сообраќајниот срам на Фејсбук…

<Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар> Зошто ни е живот и држава и ЕУ и НАТО, да ви се плукнам на изродите!!! Ние ќе сме биле европска држава!!? Џабе 300 референдуми да направиме ако не почнеме да ги решаваме основните егзистенцијални проблеми!

Gepostet von Baterija am Sonntag, 19. August 2018

„Тука нека стојат полицајци да пишуваат казни…што е ова луда држава бре, ти креваат кола од паркинг а лудаци паркираат пред влезот на итна клиника…па има ли некој да стави крај на овие бедни работи и човечкиот живот да го стават на прво место не да се бори и да помине во сообраќај возило на итна помош, ужасссссссссс“, е еден од коментарите…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Светиот свештеномаченик Доротеј, епископ Тирски: Напишал многубројни поучни дела!

Според календарот на МПЦ, 18-ти јуни е ден посветен на Светиот свештеномаченик Доротеј, епископ Тирски. …