Дневен хороскоп за среда, 22.08.2018: Вие сте под силен притисок, и би било добро да го ослободите стресот што го стекнавте во изминатиот период

Овенот ги исполнува обврските, Бикот пасивен, Близнаците внимателни, Ракот борбен, Лавот е добро, Девицата делува импулсивно, Терезијата е засегнат чувар, Скорпија има потреба од одмор, Јарецот е инфантилен, Водолија против нови предизвици а Рибата е интуитивна.

Овен
Зголемените тензии поради нерешените задачи од претходно не е лоша идеја, од која се тргнувате овој пат. Ќе ги решите повеќето работи.
Ако сте во брак, немојте да очајувате ако вашиот партнер е некој кој ви го сврте грбот. Имате полоши аспекти,моментално, во областа на емоциите.
Одморајте се.

Бик
Ако работите во областа на приватниот бизнис, не сте далеку од нови инвестиции овој пат. Обидете се да направите поконструктивен пристап да пресметате како на излез од ситуацијата.
Вие сте премногу пасивни што и да се случува во полето на љубовта. Ако сте сами, поминете мирен и спокоен ден.
Пад на имунитетот.

Близнаци
Кога станува збор за одредени парадигми околу заеднички вложувања не се лоши идеите до кои се држи вашиот бизнис партнер и обидете се да го следите.
Вие сте под силен притисок, и би било добро да го ослободите стресот што го стекнавте во изминатиот период.
Добро се чувствувате.

Рак
Денес сте екстремно борбени. Пазете се од дополнителни емоционални испади пред луѓето во вашата околина.
Можна е тајна љубовна врска која носи одредена доза на страв. Обидете се, сепак, да донесете нешто во ред пред да биде предоцна.
Повишен крвен притисок.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …