(ФОТО) Боки славел роденден но Лила била главна ѕвезда: Дошла да честита во танга!

Би рекле роденден како роденден, но кога на едно место ќе се најдат многумина од „нај ин“ лицата од Македонија тогаш е нешто посебно. За таква пак посебна пригода треба и да се облечете во тој стил.

Познатата водителка, Лила Филиповска, била меѓу гостите на роденденската прослава на сопственикот на „1ТВ“, Бојан Јовановски, па по тој повод решила да облече фустан кој многу малку и препушта на фантазијата.

Со транспарентен фустан, со отворен грб, во комбинација со сандали на висока потпетица и впечатлив црвен кармин, Лила Стојановска изгледот го заокружила со танга гаќички и уште еднаш докажала зошто со години е број еден.

Веруваме дека нејзиниот имиџ бил според високите стандарди на македонскиот моден гуру – Сергеј Варошлија.

Извор: република.мк

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Оро среде Егејска (Беломорска) Македонија: Не има насекаде и се играат македонски ора

Егејска Македонија, позната и како Беломорска Македонија, Приморска Македонија, Јужна Македонија, Грчка Македонија или Македонија …