(ФОТО) Бакнежот на албанските пејачки ги одбележал VMA

Пејачките од албанско потекло, Рита Ора и Бебе Рекс, настапија во дует на МТВ наградите. Колешките пред да излезата на сцената по црвениот тепих прошетале “рака за рака” и се бакнале пред собраните фотографи и сниматели.

Рита и Бебе се многу успешни млади поп-пејачки. Рита е родена во Приштина и порасната во Лондон, додека Бебе е од Њујорк. Родителите на Бебе се Албанци од Македонија, а познатите поп-ѕвезди често се фалат и поддржуваат меѓусебно.
Порано оваа годин снимиле и дует.

Ѕвездата на вечерта беше, се разбира, Камила Кабелјо, која ја освои главната награда, наградата за Видео на годината (Хавана). Таа исто така беше прогласена и за изведувач на годината.


СПИСОК НА НАГРАДЕНИ:
Видео на годината:

Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Bruno Mars – “Finesse (Remix)” [ft. Cardi B] ПОБЕДНИК: Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug] The Carters – “APES**T”
Childish Gambino – “This Is America”
Drake – “God’s Plan”

Изведувач на годината:
Ariana Grande
Bruno Mars
ПОБЕДНИК: Camila Cabello
Cardi B
Drake
Post Malone

Песна на годината:
Bruno Mars – “Finesse (Remix)” [ft. Cardi B] Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug] Drake – “God’s Plan”
Dua Lipa – “New Rules”
Ed Sheeran – “Perfect”
ПОБЕДНИК: Post Malone – “rockstar” [ft. 21 Savage]

Најдобар млад изведувач:
Bazzi
ПОБЕДНИК: Cardi B
Chloe x Halle
Hayley Kiyoko
Lil Pump
Lil Uzi Vert

Најдобра соработка:
Bebe Rexha ft. Florida Georgia Line – “Meant to Be”
Bruno Mars – “Finesse (Remix)” [ft. Cardi B] The Carters – “APES**T”
ПОБЕДНИК: Jennifer Lopez – “Dinero” [ft. DJ Khaled & Cardi B] Logic – “1-800-273-8255” [ft. Alessia Cara & Khalid] N.E.R.D – “Lemon” [ft. Rihanna]

Најдобро поп видео:
ПОБЕДНИК: Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug] Demi Lovato – “Sorry Not Sorry”
Ed Sheeran – “Perfect”
P!nk – “What About Us”
Shawn Mendes – “In My Blood”

Најдобро Хип Хоп видео:
Cardi B – “Bartier Cardi” [ft. 21 Savage] The Carters – “APES**T”
Drake – “God’s Plan”
J. Cole – “ATM”
Migos – “Walk It Talk It” [ft. Drake] ПОБЕДНИК: Nicki Minaj – “Chun-Li”

Најдобро Денс видео:
ПОБЕДНИК: Avicii – “Lonely Together” [ft. Rita Ora] Calvin Harris & Dua Lipa – “One Kiss”
The Chainsmokers – “Everybody Hates Me”
David Guetta & Sia – “Flames”
Marshmello – “Silence” [ft. Khalid] Zedd & Liam Payne – “Get Low (Street Video)”

Најдобро Латино видео:
Daddy Yankee – “Dura”
ПОБЕДНИК: J Balvin – “Mi Gente” [ft. Willy William] Jennifer Lopez – “Dinero” [ft. DJ Khaled & Cardi B] Luis Fonsi – “Échame La Culpa” [ft. Demi Lovato] Maluma – “Felices los 4”
Shakira – “Chantaje” [ft. Maluma]

Најдобро рок видео:
Fall Out Boy – “Champion”
Foo Fighters – “The Sky Is A Neighborhood”
ПОБЕДНИК: Imagine Dragons – “Whatever It Takes”
Linkin Park – “One More Light”
Panic! at the Disco – “Say Amen (Saturday Night)”
Thirty Seconds to Mars – “Walk On Water”

Видео со порака:
ПОБЕДНИК: Childish Gambino – “This Is America”
Dej Loaf and Leon Bridges – “Liberated”
Drake – “God’s Plan”
Janelle Monáe – “PYNK”
Jessie Reyez – “Gatekeeper”
Logic – “1-800-273-8255” [ft. Alessia Cara & Khalid]

Најдобра фотографија:
Alessia Cara – “Growing Pains”
Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
ПОБЕДНИК: The Carters – “APES**T”
Childish Gambino – “This Is America”
Eminem – “River” [ft. Ed Sheeran] Shawn Mendes – “In My Blood”

Најдобра режија:
The Carters – “APES**T”
ПОБЕДНИК: Childish Gambino – “This Is America”
Drake – “God’s Plan”
Ed Sheeran – “Perfect”
Justin Timberlake – “Say Something” [ft. Chris Stapleton] Shawn Mendes – “In My Blood”

Најдобри визуелни ефекти:
Ariana Grande – “No Tears Left to Cry”
Avicii ft. Rita Ora – “Lonely Together”
Eminem – “Walk On Water” [ft. Beyoncé] ПОБЕДНИК: Kendrick Lamar & SZA – “All The Stars”
Maroon 5 – “Wait”
Taylor Swift – “Look What You Made Me Do”

Најдобра кореографија:
Bruno Mars – “Finesse (Remix)” [ft. Cardi B] Camila Cabello – “Havana” [ft. Young Thug] The Carters – “APES**T”
ПОБЕДНИК: Childish Gambino – “This Is America”
Dua Lipa – “IDGAF”
Justin Timberlake – “Filthy”

Најдобра монтажа:
Bruno Mars – “Finesse (Remix)” [ft. Cardi B] The Carters – “APES**T”
Childish Gambino – “This Is America”
Janelle Monáe – “Make Me Feel”
ПОБЕДНИК: N.E.R.D – “Lemon” [ft. Rihanna] Taylor Swift – “Look What You Made Me Do”

MTV Push изведувач на годината:
July 2018 – Chloe x Halle
June 2018 – Sigrid
May 2018 – Lil Xan
ПОБЕДНИК: April 2018 – Hayley Kiyoko
March 2018 – Jessie Reyez
February 2018 – Tee Grizzley
January 2018 – Bishop Briggs
December 2017 – Grace VanderWaal
November 2017 – Why Don’t We
October 2017 – PRETTYMUCH
September 2017 – SZA
August 2017 – Kacy Hill
July 2017 – Khalid
June 2017 – Kyle
May 2017 – Noah Cyrus

Песна на летото:
Calvin Harris & Dua Lipa – “One Kiss”
ПОБЕДНИК: Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – “I Like It”
DJ Khaled ft. Justin Bieber, Chance the Rapper & Quavo – “No Brainer”
Drake – “In My Feelings”
Ella Mai – “Boo’d Up”
Juice WRLD – “Lucid Dreams”
Maroon 5 ft. Cardi B – “Girls Like You”
Post Malone – “Better Now”

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 25.09.2018:Вие не сакате да бидете со некој кој не може да зборува убаво или да нема харизма, затоа почесто излегувајте…

Овенот ги исплаќа долговите, Бикот планира, Близнакот вљубен, Ракот го привлекуваат Скорпија и Јарец, Лавот …