Дневен хороскоп за вторник, 21.08.2018:Младата месечина е тука, одлично време за некои нови почетоци, па ништо не може да ве спречи да започнете нова приказна за цел живот

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а енергијата е на добро ниво, па ништо не може да ве спречи, освен вие, да започнете нова приказна за цел живот.
Не мора да биде работа, можеби некоја одлука за вашата врска (ќе ја продлабочите врската, малку ќе се залади, ќе промените некои ставови …),пријатели, семејство, трошоци. Фрлете се на размислување, сетете се што е тоа што одамна сакате да го направите, и денес тргнете да го направите тоа.
Вечерта е како создадена за љубов под месечината, па ви е јасно кому и како да се посветите во текот на вториот дел од денот. Уживајте во пријатниот ден,исполнет со позитивна енергија.

Овен
Претпоставеното лице е импресионирано со вашите неодамнешни напори и извршената работа може да биде вреден соработник. Ако ништо друго, бидете сигурни да ве спомнат на други.
Во некои моменти ќе ви се чини дека сè е можно, а во други ќе сакате само да се извлечете од сè што се случува.
Aлкохол и обилна вечера нема да ви годат.

Бик
Ќе треба малку да внимавате на вашиот темперамент кога станува збор за работа. Одредени луѓе не ви се многу драги, но вие сте принудени да работите со нив.
Ако барате љубов, свртете се кон дружење со луѓе на некои креативни работилници или дискусии. Најверојатно ќе го најдете таму тоа што ви треба.
Прошетка по ладен воздух може да ви користи.

Близнаци
Поради замор, нема да бидете доволно сконцентрирани на работата, па би можеле да направете некои грешки на што многумина ќе ви замерат.
Посветете се на себе и вашите потреби и оставете ги другите настрана.Во моментов, ова е најважното нешто за вас. Вистинската личност ќе разбере дека ова е само привремено.
Потребен в е одмор.

Рак
Не ги постигнувате посакуваните резултати, но не очајувајте. Ова е само минливо и ќе биде подобро утре.
И додека некои понуди ќе се премногу добри за да ги одбиете, ќе треба да направите нешто за себе за да можете да ја отворите љубовта што те чека.
Поради замор ви опаѓа имунитетот.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) „Некст тајм“ под Пирин планина:„Нешто ќе те питам бабо“ одекнуваше во срцата…

Македонскиот состав „Некст тајм“ кој е познат дека ги негува македонските изворни песни повторно воодушеви …