Дневен хороскоп за понеделник, 20.08.2018:Можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе

Уште еден понеделник е пред нас, овој можеме да го чекаме со некоја тага или со грижи во стомакот, можно е да бидете тажни за некои од работите што ви се случуваа во претходниот период, главата горе, заборавете на сè и мислете само на себе. Морате себе да си сакате најдобро, натерајте се да размислувте позитивно за себе, а потоа и за другите.
Денот кој е пред нас не донесува никакви турбулентни настани, па искористете го како што треба, направете го она што мора, завршете колку можете па преминете на комуникација,пријателите сега ви требаат
да ве расположат, да ве поддржуваат, да ве забавуваат. Повикајте некого, убаво изнамуабетете се и убаво поминете си. На оние кои во моментов не се во врска особено би им годело некое добро друштво, па телефонот во раце, заборавете на модерните начини на комуникација, видете се со некого и убаво поминете си.
Ви посакуваме убв и мирен ден.

Овен
Ќе треба да ја анализирате ситуацијата до најмалите детали, и тоа исклучително ве заморува. Мора да го сторите тоа ако сакате да ја постигнете целта.
Веќе некое време сте разочарани во љубената личност. Искористете го денешниот ден и зборувајте отворено.
Се чувствувте уморно.

Бик
Ве нервираат некои мали пропусти и грешки на соработници. Не се обидувајте се да задржите сè под контрола затоа што нема да успеете.
Лицето во знакот на Водолија се обидува да го привлече вашето внимание. Оставете да ви се приближи.
Нервозни сте.

Близнаци
Со луѓе од авторитет имате добра комуникација и успешно ги решавате сите проблеми. Можен е прилив на пари.
Лицето што го сакате за вас нема јасна слика. Обидете се да бидете поотворени во комуникацијата.
Добро се чувствувате.

Рак
Важно е својата енергија да ја насочите на вистински начин, но исто така и да бидете дел од тимот. Денес тоа е формула за успех.
Ве привлекува многу постара личност и конечно можете да го очекувате повик и прва средба. Тоа нема да биде како што очекувате.
Корегирајте ја исхраната.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на …