50 Cent повторно на мета: На раперот испукале повеќе куршуми!

Додека снимале видео во Бруклин, непознати лица отвориле оган врз Кертис Џексон aka 50 Cent и Текеши.Како што пренесува TMZ, Текаши и 50 Cent минале без повреди откако непознати лица на нив испукале повеќе куршуми.
Наводно, некој од бел „Порше“ во доцните вечерните часови, додека раперите снимале спот во Бруклин, од автоматско оружје на нив отворил оган.
За среќа, никој не бил повреден, а полицијата смета дека на насилниците раперите не им биле цел, туку дека сакале некого да исплашат.
Полицијата ќе ги прегледа снимките на безбедносните камери и еветуално ќе утврди кој отворил оган врз Текаши и 50Centа.
Текаши пред неколку месеци бил уапсени, под сомневање дека задавил шеснаесетгодишник во еден трговскиот центар во Хјустон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …