(ФОТО) Фаталната Шехерезада не личи на себе

Бергузар Корел, една од најубавите турски актерки, со години од тв екраните плени со својата атрактивност , а нашите гледачи ја паметат по улогата на Шехерезаде во серијата “1001 ноќ”.
Една од најплатените турски актерки сепрославуви со улогата на прекрасната Шехерезада, која и донесе светска слава, но и љубовта на животот.Таа на снимањето на серијата се сретна со Халит Ергенц,за кого се омажила во 2009. година. Една година подоцна, тие добија син, Али, а двојката повторно се појави на малите екрани во регионот во серијата “Ранета љубов”.

Бергузар е секогаш беспрекорно дотерана и нашминкана, но не се срами да покаже фотографии во секојдневно, обично издание.
Шехерезада со право се смета за една од најубавите актерки не само во Турција, туку и во сферата на јавните личности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …