(ФОТО) Бали бег се повлекува поради болест!

Глумецот е во брак со колешката Фахрие Евџан, а се запознале и вљубиле пред пет години на снимањето на серијалот „Çalıkuşu“ (Птица пејачка)

„Се чувствувм депресивно. Ми треба одмор и секако во скоро време публиката нема да ме види да работам“, порачал Бурак Оџивит (33), на домашната публика најпознат како Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“.

Имено, турските медиуми пишуваат дека омилениот глумец во последно време е непрепознатлив, а како причина за тоа се спомнува таканаречениот „синдром на согорување“.

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

За неговата лоша состојба наводно придонеле и деловните неуспеси како и семејната драма поврзана со болеста на неговиот тест па одлучил „да застане на топка“. Планира да се опоравува во друштво на неговата сопруга која му е најголема поддршка.

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Инаку, глумецот е во брак со колешката Фахрие Евџан, а се запознале и вљубиле пред пет години на снимањето на серијалот „Çalıkuşu“ (Птица пејачка). Се венчале на 29. јуни минатата година.
Се свршиле на неговиот 32. роденден, кон крајот на декември 2016. година, а два месеци подоцна пририедиле семејна веселба во германскиот град Солинген, каде глумицата со турско – черкешки е родена.

Güzel eşim iyi ki doğdun sağlıkla huzurla hep birlikte ❤️

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Се венчале на 29. јуни минатата година во палатата Саит Халим Паша Јалиси на европскиот брег на Босфор во истанбулската општина Саријер под невидени мерки на обезбедувње од папараците и останатите љубопитници.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Витаминот Б12 се смета за главно оружје против тешки болести: Еве во која храна го има најмногу и што се лекува!

Витаминот Б12 или кобаламин е неопходна и многу важна компонента за здравјето на луѓето, тој …