(ФОТО) Емотивна порака на Симона Иванова Канго до својот татко:„Те чувствувам сеуште ме чуваш!“

Живееше тивко, ненаметливо, скромно, но во текот на својот живот остави неизбришлива трага во македонската музика. Некои не го сакаа, но сите го почитуваа поради неговите умееења со гитарата и енергијата на настапите како и умешностите…

Канго си замина, но не е и’ нема да биде заборавен…
На него пред неколку часа се сети и неговата ќерка која реши на својот профил на Фејсбук да сподели една свој интимна порака до татко си.

Симона Иванова Канго:
„Ми недостасуваш неверојатен човеку,
Секој ден без тебе е очаен и празен.
Твојот енергичен и динамичен од
Твојот импресивен говор,
Татковската насмевка, топол утешен збор!
Ништо повеќе не е исто
Без тебе сонцето помалку свети…!
Те чувствувам сеуште ме чуваш,
Пак ми даваш снага и волја,
Да најдам причина за да се борам…!
Прости ми татко ако не те усреќив,
Жал ми е, за твојот неостварен АМАНЕТ…!!!
Можеби еден ден повторно ќе се роди,
Сонце што ќе свети силно како тебе…!
Се надевам
за да го заврши твојот СОН!
Те сакам!“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) „76 дена“ – документарен филм за раѓањето на корона

Пациентите тропаат на врата и молат да бидат примени во преполните болници, здравствен работник се …