Дневен хороскоп за понеделник, 13.08.2018:Осаменост, напнатост, воздржаност, зафатеност, но некој сака повеќе, други се нервозни, воздржани…

Овен сака осаменост, Бикот добива поддршка, на Близнаците пријател им се Рибе,Ракот е воздржан, Лавот е зафатен, Девица има многу работа, Терезијата има поддршка од Јарец, Скорпијата сака повеќе, Стрелецот е напнат, а Водолија е нервозна.

Овен
Интересна игра водите овие денови. Не се откажувате од вашата цел без големи финансиски тешкотии. Имате многу нешта да решите без голем притисок.
Сакате да останете сами по секоја цена. Не се двоумете да кажете што мислите. Надевајте се на подобри денови.
Зголемете го внесот на витамини.

Бик
Имате фер став за сè што ви се случува на деловен план. Сакате да го поправите впечатокот кој го имате во околината. Вашите колеги ве поддржуваат.
Вие сте премногу фокусирани на деловниот сегмент и не сакате да губите време во полето на емоции. Вашата позиција е отворена па не се очекува двоумење.
Повеќе рекреирајте се.

Близнаци
Денес можете полека да се подготвувате за следната сезона на и во таа насока да донесете важни одлуки. Поддршката ви е доволно силна од страна на вашите соработници.
Жртвата што веќе некое време ја чувствувате од вашиот партнер е извор на сомнеж за некои детали. Форсирате притаен став кон една Риба.
Внесувајте повеќе калциум со храната.

Рак
Имате задача да се осврнете назад и да видите каде сте имале малку поголема грешка во вашата работа. Зголемената контрола може да ви донесе малку повеќе пари.
Не можете да се ослободите од впечатокот дека партнерот е доволно далеку. Вашето срце зборува поинаку. Бидете порелаксирани и доследни со вашите обврски, бидејќи времето тече.
Засилен стрес.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …