Дневен хороскоп за недела, 12.08.2018:Ги повторувате грешките од порано и не сакате нешто посериозно се’ додека не се отворат нови можности…

Овен
Ги повторувате старите грешки и немате никаква мерка во тоа. Имавте шанса одамна да се извлечете, но свесно не сте се подготвиле за такво нешто.
Покажувате зголемена емоција за она што ви е предизвик за денот. Една Девица може да ве заинтересира доволно, овој пат.
Засилена психа.

Бик
Сакаш да правите работи својствени за вас, затоа што во душата сте хедонист и не очајувајте, ако во овој момент не ви оди баш најдобро.
Не сакате да го промените амбиентот во кој моментално живеете со вашиот партнер, но понекогаш се случува да бидете сами и да размислувате само за вашите лични интереси.
Намалете го внесувањето на слатки.

Близнаци
На момент не сте обрнале внимание на трошоцит, кои ви се собрале за некое време. Обидете се да ги решите во наредниот период.
Ќе ви се појави лице од порано затоа што имате кармички долг. Покажувате нервоза со овие аспекти што ве потсетуваат на минатите настани.
Издржливи сте.

Рак
Немате време да се опуштите и да работите без причина.Имајте на ум дека немате многу време многу нешт да ги решите мирно. Мислите дека сте доволно сталожени.
Не покажуваат емоции кон вашиот моментален партнер. Сакате многу подобар амбиент, но другата страна не се согласува со тоа.
Го засилувате темпото на работа.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …