Дневен хороскоп за петок, 10.08.2018:Почнува страв а со него и несигурност, недоверба, љубомора. Тешко време за парови, но исто така и за самците…

Денес е петок, а на небото Венера се нашла во квадрат со Сатурн. Две спротивности, нежната Венера во комбинација со ладниот сметкаџија Сатурн … Квадрат кој е тешко да се преживее, незгоден, донесува со себе апатија, меланхолија, чувство на депресија, осаменост, тежина н постоењето…Со ова, почнува и пороен страв од Сатурн а со него и несигурност, недоверба, љубомора. Тешко време за парови, но исто така и за самците. Сатурн е ретрограден, укажува назад во минатото, нешто тажно,некој настан кој сте го потиснале од страв да не влијае премногу на вас,но тој се јавува повремено, и од вашата сила на личноста зависи колку нека ќе влијае на вас и ќе исплива.
Ќе помине и овој ден, после дождот секогаш доаѓа сонце.

Овен
Деловниот ризик во овој момент претставува погрешен избор и носи само привидно олеснување.
Претерувате во вашите очекувања од саканата личност. Партнер не сака да ви ги „полага“ сите свои сметки.
Нервозни сте.

Бик
Во позиција сте да ги тестирате вашите интелектуални или практични способност.Ќе направите сé што е во ваша моќ за да оставите добар впечаток.
Јасно ви е дека не можете да добиете се’што со нетрпение го посакувате, но сè уште не знаете ниту како да уживате во сè Што имате.
Добро се чувствувате.

Близнаци
Можно е сè да е во ваши раце, но под услов да реагирате во најдобро време или во согласност со заедничките правила з деловно работење.
Ако сте вознемирени од некои љубовни дилеми, размислете што е главната причина за вашата несигурност. Не го обвинувајте вашиот партнер пред време.
Хормонски проблеми.

Рак
Некој сака да ги наметне своите деловни правила. Нема причина да страдате поради нечије однесување, но не ги зголемувајте своите способности.
Ќе ви годи романтична средба со една блиска личност или некоја омилена забава во добро познато друштво. Опуштете се.
Главоболка.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Лицата родени во овој знак најтешко велат „Те сакам“

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …