(ФОТО) Ѓубре насекаде околу нас – Што мислите вие?

Не ретко тетовчани поставуваат постови за Шар планина, за уништување на природата, дрвата…а сега имаме можност да видиме на што личи оваа убавица кога станува збор за чистењето на истата…
На Фејсбук Александар Видиновски напиша:
Попова Шапка денес…. мнооогу сме гаднички. А очигледно и државава не се потресе многу за тоа дека се и секаде е одвратно прљаво. Прашина, губре, депонии, инсекти, стаорци…неспособни сме да се исчистиме сами, а не да направиме нешто повеќе…


Попова Шапка денес…. мнооогу сме гаднички. А очигледно и државава не се потресе многу за тоа дека се и секаде е…

Gepostet von Aleksandar Vidinovski am Mittwoch, 8. August 2018


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Крис Атовска се сретнала со Виталиј Алексеевич – еден од сведоците на Чернобил: „Го имав најубавиот ден во последните 5. години!“

Новинарските патишта се непредвидливи а Крис Атовска во својотпост опишала една од нив… „Долг и …